Trendy strojów komunijnych

18 09 19

/

Złota Nić

Coraz większymi krokami zbliża się sezon Komunii Świętych.
Jak co roku pojawia się dylemat w co ubrać dziecko do Pierwszej Komunii Świętej.
Należy pamiętać że Pierwsza Komunia, to  przede wszystkim bardzo ważne wydarzenie duchowe – dlatego kierujmy się zasadą: im mniej tym lepiej.
Trendy komunijne zmieniają się co roku – jeszcze niedawno modne były małe balowe suknie i fraki, a dziś stawiamy na naturalność. Najważniejsze jest jednak, by dziecko w tym dniu czuło się komfortowo i mogło cieszyć się tym niezwykłym wydarzeniem. Dzisiaj wszystko zależy od kreatywności rodziców i zgody księdza proboszcza..
W co ubrac dziecko do kościoła i na uroczysty obiad? Jakie są komunijne trendy w tym sezonie?

W większości parafii dzieci do Pierwszej Komunii przystępują w albach. Rodzice decydują się na wspólny zakup strojów , tak by nikt nie czuł się poszkodowany.

 

Decydując się na alby mamy pewność, że nie naruszymy zasad dobrego smaku, sam strój nie będzie odciągał uwagi od wymiaru duchowego uroczystości. Jednakowe stroje siłą rzeczy , ograniczją pole do popisu. Wyjątkowości nadadzą wtedy dodatki, ale o tym napiszę w oddzielnym artykule.

trendy-strojow-komunijnych832509.jpg

Jeśli mamy swobodę doboru stroju dla naszych dzieci, to również powinniśmy zachowac umiar. Skromność i powaga prezentują się dużo lepiej niż przesadne kreacje, w których dziewczynki wyglądaja jak panny młode. Chłopcy również nie muszą mieć na sobie zbyt eleganckich fraków niepasujących do ich wieku.
Modaa komunijna dla chłopców nie daje tylu możliwości , co dla dziewczynek, ale nie oznacza to, że nie musimy się przejmowac wyglądem syna. W kościele chłopcy zwykle mają na sobie czarne spodnie i białe komże.
Na więcej swobody możecie sobie pozwolić  po zakończeniu części oficjalnej. Dziewczynkę można przebrac w krótszą swobodniejszą elegancką sukieneczkę w pastelowym kolorze. Na głowę można założyc opaskę z piękną kokardą lub kwiatuszkami. Chłopcy natomiast mogą założyć trampki, biała koszulę i ciemne spodnie albo dżinsy. Uzupełnij stylizację o kilka akcentów – załuż ekstrawagancką muszkę, szelki albo kamizelke. Pozwól dziecku na nonszalancki look, dzięki któremu będzie mógło swobodnie bawic się z innymi dziećmi przez reszte dnia.

jesteś zainteresowany naszą ofertą?
skontaktuj się z nami!

ZŁOTA NIĆ AGNIESZKA DAŁEK


Trzcianna 34 / koło Skierniewic

96-115 Nowy Kawęczyn

+48 509 058 474
biuro@zlotanic.com.pl

 

big-logo